Accés al contingut Accés al menú de la secció
DOGC  > Resultats i fitxa
 
Afegeix-lo a la meva selecció i subscriu-m'hi
Afegeix-lo a la meva selecció
Dades del document
  • Tipus de document Edicto

  • Data del document 29/10/2012

  • Número de control 12303034

  • Organisme emissor Administración Electoral

    CVE CVE-DOGC-B-12303034-2012

Dades del DOGC
  • Número 6243

  • Fecha 30/10/2012

  • Sección ANUNCIOS DE LA ADMINISTRACIÓN DE JUSTICIA

  • Página 52800

Descriptors relacionats
Matèries
Lupa
Accedeix a la cerca

EDICTO 29 de octubre de 2012, por el que se hacen públicas las candidaturas proclamadas por la Junta Electoral Provincial de Lleida para las elecciones al Parlamento de Cataluña.


D’acord amb el que estableix l’article 47.5 de la Llei orgànica 5/1985, de 19 de juny, del règim electoral general, es fan públiques les candidatures proclamades per aquesta Junta.

JUNTA ELECTORAL PROVINCIAL DE LLEIDA

Publicació de candidatures. Fase proclamació.

Eleccions al Parlament de Catalunya 2012

Circumscripció electoral: Lleida

CANDIDATURA NÚM. 1

Partit dels Socialistes de Catalunya (PSC-PSOE)(PSC)

1. Sr. Àngel Ros i Domingo

2. Sr. Òscar Ordeig i Molist

3. Sra. Jordina Freixanet i Pardo

4. Sra. Mònica Lafuente de la Torre

5. Sra. Francesca Sanvicén i Torné

6. Sr. Joan Valldaura i Pujol

7. Sr. Josep Queró i Brechal

8. Sr. Joan Miquel Simó i Falcó

9. Sra. M. Lourdes Esteve i Arnau

10. Sra. Encarnació Tarifa Fernández

11. Sra. Josepa Peiró Badia

12. Sr. Josep Maria Mòdol Iglesias

13. Sr. Kleber Esteve i Ramells

14. Sra. Mercé Agustí Parareda

15. Sra. Maria Vergés Pérez

Suplents:

1. Sr. Diego López Ruiz

2. Sr. Josep Maria Dalmau i Gil

3. Sra. Rosa M. Caselles Mir

4. Sra. M. del Carmen Rivera Baró

5. Sr. Joan Antoni Boldú Pelegrí

CANDIDATURA NÚM. 2

Convergència i Unió (CiU)

1. Sr. Albert Batalla i Siscart

2. Sr. Josep Maria Pelegrí i Aixut

3. Sra. Ramona Barrufet i Santacana

4. Sr. Antoni Balasch i Parisi

5. Sra. Mireia Canals i Botines

6. Sr. Àlex Moga i Vidal

7. Sra. Cristina Bosch i Arcau

8. Sra. Violant Cervera i Gòdia

9. Sr. Jordi Ciuraneta i Riu

10. Sr. Salvador Bordes i Balcells

11. Sra. Montserrat Meseguer i Muñoz

12. Sr. Joan Sangrà i Farré

13. Sra. Lídia Pons i Monistrol

14. Sra. Rosana Montané i Salud

15. Sr. Josep M. Roigé i Rafel

Suplents:

1. Sr. Jaume Montaner i Capdevila

2. Sr. Borja Cerdà i Dalmau

3. Sr. Josep Lluís Farrero i Moyes

4. Sra. Sandra Pallé i Pedescoll

5. Sra. Anna Ritz i Escur

6. Sra. Marta Rollan i Fierro

7. Sr. Antoni Rabassa i Bragulat

8. Sr. Constantí Aranda i Farrero

9. Sr. Gabriel Lacambra i García

10. Sra. Lorena Jurado i Tarragona

CANDIDATURA NÚM. 3

Esquerra Republicana de Catalunya-Catalunya Sí (ERC-Cat Sí)

1. Sr. Josep Cosconera i Carabassa

2. Sra. Maria Rosa Amorós i Capdevila

3. Sr. Albert Donés i Antequera

4. Sra. Elena Fuses i Navarra

5. Sr. Rubèn Serrano i Castellà

6. Sra. Sara Alarcón i Postils

7. Sr. Joan Talarn i Gilabert

8. Sra. Teresa Canals i Solé

9. Sr. Jordi Oronich i Ruíz

10. Sr. Gerard Salinas i Gómez

11. Sra. Mireia Pellicer i Martí

12. Sr. Miquel Serra i Gòdia

13. Sra. Montserrat Fornells i Solé

14. Sra. Alba Balcells i Barril

15. Sr. David Rodríguez i González

Suplents:

1. Sr. Francesc Aroles i Ferrer

2. Sr. Hug de la Rosa i Ruperto

3. Sra. Ester Roca i Gasull

4. Sra. Laia Pérez i Altisent

5. Sra. Carme Farran i Balcells

6. Sr. Marc Moreno i Monsó

7. Sra. Maria Pilar Cases i Lopetegui

CANDIDATURA NÚM. 4

Solidaritat Catalana per la Independència (SI)

1. Sr. Santi Costa Solé

2. Sr. Francesc Lacueva i Raich

3. Sr. Josep Rocaspana i Roigé

4. Sra. Guillermina Cabasés i Setó

5. Sra. Roser Corbera Trullols

6. Sr. Francesc Xavier Segura i Riu

7. Sr. Xavier Segovia Muñoz

8. Sr. Frederic Bentanachs Chalaux

9. Sra. Maria Angels Llombart Abadias

10. Sra. Monserrat Lecina i Villanova

11. Sr. Arnau Ferre Samon

12. Sr. Gerard Font Mora

13. Sra. Anna Maria Perez Utset

14. Sra. Maria Josep Cusidó Cabanes

15. Sr. Isaac González Pijuan (Independiente)

Suplents:

1. Sr. Pere Miquel Parés i Casanova

2. Sra. Maria Carme Badia Teruel

CANDIDATURA NÚM. 5

Iniciativa per Catalunya-Verds-Esquerra Unida i Alternativa (ICV-EUiA)

1. Sra. Sara Vilà Galan

2. Sra. Pilar Ramos Vilchez

3. Sr. Josep Maria Carles Aguilà

4. Sra. Laia Martí Cacho

5. Sr. Joan Fornsubirà Marsol

6. Sra. Helena Motos Hervas

7. Sr. Daniel Monclús Alonso

8. Sra. Sonia Gatius Lopez

9. Sr. Pere Maqueda Rodriguez

10. Sra. Anna Torres Tobeña

11. Sr. Marcel Colell Palà

12. Sra. Patricia Rocha Antonelli

13. Sr. David de Andres Murciano

14. Sra. Mercè Brunet Entizne

15. Sr. Darius Domingo Alentà

Suplents:

1. Sr. Oscar Augè Martinez

2. Sra. Palmira Gabernet Picolo

3. Sr. Francisco Madueño Rubio

4. Sra. Yolanda Bardina Martin

5. Sr. Enric Riu Picon

6. Sra. Sonia Sanz Cid

7. Sr. Oriol Pons Pla

CANDIDATURA NÚM. 6

Plataforma per Catalunya (PxC)

1. Sr. Eduard Pallerola Mora

2. Sr. Josep Anton Ortiz Cambray

3. Sra. Karen Martínez Moyà

4. Sr. Antonio Lara Lopez

5. Sra. Julia Borrell Larriba

6. Sr. Pere Grau Sala

7. Sra. Sonia Ramos Espinosa

8. Sr. Juan Jose Vilaseca Garcia

9. Sra. Maria Isabel Parcerisa Janer

10. Sra. Imma Gené Puiggené

11. Sr. Antonio Clares Cano

12. Sr. Manel Masana Castro

13. Sr. Antonio Diaz Solsona

14. Sra. Nuria Marsinyac Franco

15. Sra. Inés Ligero Ponce

Suplents:

1. Sr. Daniel Lara Codorniu

2. Sra. Rosa Puigdemont Fortet

3. Sr. Albert Pitarque Fonte

CANDIDATURA NÚM. 7

Candidatura d’Unitat Popular-Alternativa d’Esquerres (CUP-ALTERNATIVA D’ESQUERRES)

1. Sra. Antònia Jarne Modol

2. Sr. Pau Lozano Peruchet

3. Sr. Josep Cabré Clariana

4. Sr. Josep Antoni Vilalta Coletes

5. Sra. Mercè Jordana Farré

6. Sr. Narcís Turull Peroy

7. Sra. Berta Menén Ortín

8. Sr. Ramón Usall Santa

9. Sr. Gerard Batalla Tàsies (Independiente)

10. Sra. Núria Sauquillo Guerra

11. Sr. Carlos Vilchez Ribera

12. Sra. Hel·lena Guillen Llop

13. Sr. Marc Barrera Colilles

14. Sra. Maria Dolors Solé Culleré

15. Sr. Carles Sastre Benlliure

Suplents:

1. Sra. Marta Pomés Lobo

2. Sr. Jordi Vives Tolosa

3. Sra. Anna Hernandez Sala

CANDIDATURA NÚM. 8

Ciudadanos-Partido de la Ciudadania (C’s)

1. Sra. Angeles Ribes Duarte

2. Sr. Albert López Millán

3. Sr. Alberto de los Reyes Rosell

4. Sra. Asunción Rosell Faci

5. Sr. Daniel Rubio Ruiz

6. Sr. José Miguel Urrecho Torres

7. Sr. José Maria Cordoba Alos

8. Sra. Natalia Torres Perez

9. Sr. Baltasar Maria Carlos de Casanova Habsburg-Lothringen

10. Sra. Maria Rosa Alejaldre Gracia

11. Sr. Roger Mazon Ribes

12. Sr. Fernando Lujano Moreno

13. Sra. Montserrat Ortiz Cots

14. Sr. Manuel Uceda Lao (Independiente)

15. Sra. Angela Duarte Miñarro (Independiente)

Suplents:

1. Sra. Isabel Palacin Martinez (Independiente)

2. Sra. Maria Montserrat Marquez Guerrero (Independiente)

3. Sr. Baldomero Reyes Viguera (Independiente)

CANDIDATURA NÚM. 9

Unificación Comunista de España (U.C.E.)

1. Sra. Natalia Vara Bodas

2. Sra. Eva Avendaño Mata

3. Sr. Enrique Costas Teijeiro

4. Sr. José Maria Rodriguez González

5. Sr. José Antonio Montoro Rodriguez

6. Sra. Aroa Solé Bascuñana

7. Sra. Maria del Rocío Vilas Silva (Independiente)

8. Sra. Natalia Sigaloff Vázquez

9. Sr. Luis Miguel Garrido Barceló

10. Sr. Horacio Cuadrado González

11. Sra. Dolores Cortés Ruiz

12. Sra. Encarnación Alfaro Gueldos (Independiente)

13. Sr. Marcelino Viñe Simó

14. Sr. Robert Jaime Marin (Independiente)

15. Sr. Juan Antonio Marín Blanco

CANDIDATURA NÚM. 10

Unión Progreso y Democracia (UPyD)

1. Sr. Edgar Jubillar Vera

2. Sr. Pablo Pérez López

3. Sr. Alberto Ruíz Bermudez

4. Sra. María Isabel Pérez López

5. Sra. Vanesa Chamón Delgado

6. Sr. Rubén Cuadrado Pérez

7. Sr. Jacobo Ribera Acedo

8. Sr. Juan Antonio Barbajosa Serra

9. Sra. María Dolores Pardo Granero

10. Sra. Carmen López Godoy

11. Sr. Placido Flores Alonso

12. Sra. Asunción Herrero Gonzalez

13. Sr. Gerardo Campo Bescós

14. Sra. Vanessa Tonda Muñoz

15. Sra. Carmen Delgado Martín

Suplents:

1. Sr. Cecilio Díaz Alcaucer

CANDIDATURA NÚM. 11

Partit Animalista Contra el Maltractament Animal (PACMA)

1. Sra. Cristina de Dios Garcia

2. Sra. Estefania Bori Roman

3. Sr. Alfredo Jorde Mateu

4. Sr. Joaquin Puicercus Monclús

5. Sra. Anna Xancó Morente

6. Sra. Raquel López Pérez

7. Sra. Mireia León Pons

8. Sra. Pilar Hermosilla Campodarve

9. Sr. Josep Maria Coma Coll

10. Sr. Roberto Carlos Romero Izquierdo

11. Sra. Cristina Ibáñez García

12. Sra. Maria Isabel Caballero Mateo

13. Sra. Maria Dolors Abella Monreal

14. Sr. Eduard Andreu Bofill

15. Sr. José Torres González

Suplents:

1. Sra. Gemma Cantalejo Diez

CANDIDATURA NÚM. 12

Partit Republicà d’Esquerra-Izquierda Republicana (PRE-IR)

1. Sr. Ramiro Manuel Gil Morel

2. Sr. Raul Marin Munuera

3. Sra. Laura Martínez Roldán

4. Sr. Aleix Ruiz Falqués

5. Sra. Anna Rosa González Hazas

6. Sr. Jordi El Mariachet Carreño

7. Sra. María Luz Sebastià Rolán

8. Sr. Miquel Muñoz Marquez

9. Sra. Luciana Raquel Peral Gomez

10. Sr. Jose Miranda Nieto

11. Sr. Jose Miguel Vazquez Hernandez

12. Sra. María Teresa Hernández Duran

13. Sr. Javier Morales Prieto

14. Sra. Marina Domingo García

15. Sr. Agustí Novillo Lafuente

CANDIDATURA NÚM. 13

Partit Popular (PP)

1. Sra. Dolors López Aguilar

2. Sra. Marisa Xandri Pujol

3. Sr. Joan Simeon Morera

4. Sr. Joaquin Puente Feixa

5. Sr. Francesc Vidal Espinosa

6. Sr. Marcos Gomez Barbero

7. Sra. Ana Cava Muñoz

8. Sra. Núria Llovet Querol

9. Sr. Fidel Pascual Bernaus

10. Sra. Carme Frago Garriga

11. Sr. Ramon Camus Cortes

12. Sra. Esther Serra Huguet

13. Sr. Francisco González Cascón

14. Sra. Irene Pardo Romera

15. Sr. Josep Ignasi Llorens Torres

Suplents:

1. Sr. Jose Vicente Gilabert Cazorla

2. Sra. Marcela de Nicolás Echaniz

3. Sr. René Guerrero Bertolin

4. Sra. Anna Colom Tartera

5. Sr. José María Solé Solà

6. Sra. Andrea Rodríguez de Lamo

7. Sr. Josep Ramon Serrado Pascual

CANDIDATURA NÚM. 14

Pirates de Catalunya (PIRATA.CAT)

1. Sr. Carlos Gonzalez Iglesias

2. Sra. Jessica García López

3. Sra. Daría Sobrino Fariñas

4. Sr. Gsbriel Gregorio Monsalve

5. Sr. Josep Maria Domingo Martí

6. Sr. José María Juliá Villá

7. Sra. Maria Teresa Vilana Gonzalez

8. Sra. Caludia Fontana Santoyo

9. Sr. Víctor Pascual López

10. Sr. Carlos Toledo Eito

11. Sr. Jose Maria Bautista Horcajo

12. Sra. Maria del Carmen Garcia Rodriguez

13. Sr. Alex Paschkes Gonzalez

14. Sra. Laura Bravo Martinez (Independiente)

15. Sr. Albert Picas Aznar

CANDIDATURA NÚM. 15

HARTOS.org Ciutadans en Blanc (FARTS.cat)

1. Sr. Lluís Serrano i Alcoba (Independient)

2. Sra. María del Carmen Martín i Padial (Independient)

3. Sr. Enric Armengol i Masip (Independient)

4. Sra. Elisabeth Villena i Villegas (Independient)

5. Sr. Mariano Muñoz i Cantos (Independient)

6. Sra. MarÍa del Roser Parcerisas i Ventura (Independient)

7. Sr. Joan Vila i Figuerola (Independient)

8. Sra. Joana Fernández i Sevilla (Independient)

9. Sr. Francesc Xavier Bonet i Encinas (Independient)

10. Sra. Patricia Sánchez i Cubero (Independient)

11. Sr. Hermenegildo Maindo i Carreño (Independient)

12. Sra. Asunción Jorba i Marro (Independient)

13. Sr. Manuel Duro i González (Independient)

14. Sra. María Isabel Escolano Rivera (Independient)

15. Sr. Gaspar Soler i Guixa (Independient)

CANDIDATURA NÚM. 16

Escons en Blanc (Eb)

1. Sr. Manel Bosch i Aragó

2. Sra. Teresa de Bofarull Torrents (Independiente)

3. Sr. Juan Carlos Sentís Antolí (Independiente)

4. Sra. Mireia Surrá Velasco (Independiente)

5. Sr. Fernando Navarro López (Independiente)

6. Sra. Roser Surrá Velasco (Independiente)

7. Sr. Ferrán Capó Gómez (Independiente)

8. Sr. Vicente Manuel Martínez Fontelles (Independiente)

9. Sra. Mónica Surrá Velasco (Independiente)

10. Sr. Francisco Javier Navarro Aleixendri (Independiente)

11. Sra. Susana Flores Sierra (Independiente)

12. Sra. Ana Carreño García (Independiente)

13. Sr. Raúl Alarcón Moreno (Independiente)

14. Sra. Dafne Loana Ungerer Clavería (Independiente)

15. Sr. Joan Bover Alonso (Independiente)

Lleida, 29 d’octubre de 2012

El secretari de la Junta Electoral, signatura il·legible

PG-321994 (12.303.034)

 

Amunt