Accés al contingut Accés al menú de la secció
DOGC  > Resultats i fitxa
 
Afegeix-lo a la meva selecció i subscriu-m'hi
Afegeix-lo a la meva selecció
Dades del document
  • Tipus de document Edicto

  • Data del document 23/10/2012

  • Número de control 12297045

  • Organisme emissor Administración Electoral

    CVE CVE-DOGC-B-12297045-2012

Dades del DOGC
  • Número 6239

  • Fecha 24/10/2012

  • Sección ANUNCIOS DE LA ADMINISTRACIÓN DE JUSTICIA

  • Página 51674

Descriptors relacionats
Matèries
Lupa
Accedeix a la cerca

EDICTO de 23 de octubre de 2012, por el que se hacen públicas las candidaturas presentadas ante la Junta Electoral Provincial de Girona para las elecciones al Parlamento de Cataluña.


D’acord amb el que estableix l’article 47.1 de la Llei orgànica 5/1985, de 19 de juny, del règim electoral general, es fan públiques les candidatures presentades davant aquesta Junta.

JUNTA ELECTORAL PROVINCIAL DE GIRONA

Publicació de candidatures. Fase presentació

Eleccions al Parlament de Catalunya 2012

Circunscripción electoral: Girona

CANDIDATURA NÚM. 1

CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)

1. Sr. Santi Vila i Vicente

2. Sra. Elena Ribera i Garijo

3. Sr. Carles Puigdemont i Casamajó

4. Sr. Xavier Crespo i Llobet

5. Sra. Dolors Rovirola i Coromí

6. Sr. Pere Vila i Fulcarà

7. Sr. Xavier Dilmé i Vert

8. Sr. Lluís Guinó i Subirós

9. Sra. Begonya Montalban i Vilas

10. Sra. Montserrat Roura i Massaneda

11. Sr. Xavier Cima i Ruiz

12. Sra. Isabel Muradàs i Vázquez

13. Sr. Fermí Santamaria i Molero

14. Sra. Natàlia Figueras i Pagès

15. Sr. Ramon Moliner i Serra

16. Sra. Meritxell Garrido i Sirvent

17. Sr. Josep Maria Corominas i Barnadas

Suplents:

1. Sr. Joan Alcalà i Quiñones

2. Sr. Miquel Rovira i Comas

3. Sra. Immaculada Colom i Canal

4. Sra. Marta Felip i Palaus

5. Sr. Josep Antoni Frias i Molina

CANDIDATURA NÚM. 2

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE) (PSC)

1. Sr. Juli Fernández i Iruela

2. Sra. Marina Geli i Fàbrega

3. Sra. Iolanda Pineda i Balló

4. Sr. Ignasi Thió i Fernández de Henestrosa

5. Sra. Núria López i Rodríguez

6. Sr. Pere Casellas i Borell

7. Sra. Maria Teresa Guerrero i Sánchez

8. Sr. Joan Bernat i Pané

9. Sra. Cristina López i González

10. Sr. Manel Roqueta i Casalprim

11. Sra. Natàlia Martínez i Colomo

12. Sr. Maurici Jiménez i Ruiz

13. Sr. Marc Laumà i Estañol

14. Sra. Consol Cantenys i Arbolí

15. Sr. Esteve Pujol i Badà

16. Sra. Teresa Ferrés i Àvila

17. Sr. Josep Marigó i Costa

Suplents:

1. Sra. Maria Quer i Ariñó

2. Sr. Sergi Ujaldón i Chamorro

3. Sra. Amelia Barbero i Rivera

CANDIDATURA NÚM. 3

INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA (ICV-EUiA)

1. Sr. Marc Vidal Pou

2. Sr. Jordi Córdoba García

3. Sra. Montserrat Escutia Acedo

4. Sra. Olga Montserrat Avellaneda Noguera

5. Sr. Víctor Catalan Casas

6. Sra. Eugènia Pascual Puig

7. Sra. María Ana Anguita Ferrer

8. Sra. Maria Carme Martín Bustos

9. Sr. Jordi Romero Villalba

10. Sr. Joan Luengo Sala

11. Sr. Llorenç Planagumà Guàrdia

12. Sr. Joan Salmerón Crosas

13. Sra. Eva Rosell Teixidó

14. Sr. Albert Pons Ramos

15. Sra. Deborah Anne Coll Whittall

16. Sra. Eva María Cáceres Moreno

17. Sr. Joan Boada Masoliver

Suplents:

1. Sra. Maria Cristina Andreu Displàs

2. Sr. Salvador Sánchez Ardid

3. Sr. Miquel Llop Puig

4. Sr. Miguel Ernesto Gracia Moreno

5. Sra. Maria Teresa de Agorreta Blázquez

6. Sra. Ariadna Sánchez Mira

7. Sra. Laura Agüera Riera

8. Sr. Francisco Martínez Fernández

9. Sr. Rufino Guirado Iruela

CANDIDATURA NÚM. 4

SOLIDARITAT CATALANA PER LA INDEPENDENCIA (SI)

1. Sr. Antoni Strubel Trueta

2. Sr. Pere Garriga Solà (Independiente)

3. Sr. Andreu Garriga i Pradas

4. Sra. Anna Tarrés Farrés

5. Sra. Núria Bartrolich i Ortega

6. Sr. Antoni Ceballos Salinas

7. Sr. Xavier Piqueras Costa

8. Sr. Francesc Xavier López Cadena

9. Sra. Marta Mas i Serra

10. Sra. Consol Rovira Pons

11. Sr. Francesc Xavier Masia i Martorell

12. Sra. Montserrat Vila Masjoan

13. Sra. Susanna Rodríguez-Vida Paolini

14. Sr. Josep Maria Rodríguez Vidal

15. Sra. Elisenda Camps i Bassets

16. Sr. Jordi Rodríguez Danés

17. Sra. Isabel Comadira Costa

Suplents:

1. Sr. Enric Vilar Lorente

2. Sr. Daniel Muñoz Chetrit

3. Sra. Montserrat Vivas i Vidal

CANDIDATURA NÚM. 5

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-CATALUNYA SI (Esquerra-Cat SI)

1. Sr. Roger Torrent i Ramió

2. Sr. Sergi Sabrià i Benito

3. Sr. Pere Bosch i Cuenca

4. Sra. Ma. Carme Freixa i Bosch

5. Sra. Carme Dilmé i Burjats

6. Sr. Jordi Orobitg i Solé

7. Sr. Ferran Puig i Estartús

8. Sr. David Pujol i Fabrellas

9. Sra. Estel Rodríguez i Iglesias

10. Sra. Anna Massot i Font

11. Sr. Pau Presas i Bertran

12. Sr. David Mascort i Subiranas

13. Sr. Isidre Ribera i Grau

14. Sra. Anna Garriga i Ripoll

15. Sra. Coralí Balés i Casaponsa

16. Sra. Mireia Mata i Solsona

17. Sr. Josep-Maria Terricabras i Noguera (CatSI)

Suplents:

1. Sr. Jordi Presas i Vidal

2. Sra. Marta Payeró i Torró

3. Sr. Xavier Targa i Piñol

4. Sra. Nancy Rovira i Salvans

5. Sra. Ariadna Jou i Fuyà

6. Sra. Olga Farré i Noya

7. Sra. Marta Contreras i Teixidó

8. Sr. Daniel Reixach i Baluenga

9. Sr. Sergi Albrich i Viñas

10. Sra. Pilar Busquets i Barceló

CANDIDATURA NÚM. 6

PLATAFORMA PER CATALUNYA (PxC)

1. Sr. Ignasi Mulleras Vinzia

2. Sr. Francesc Bueno Celdran

3. Sra. Maria Osuna Bueno

4. Sr. Enric Juan Romero

5. Sra. Rosa Maria Llandrich Costa

6. Sr. Sergi Fabri Llavero

7. Sr. Eduard Guerra Castillo

8. Sr. Ernest Nieves Vaquero

9. Sra. Gemma Rupérez Llandrich

10. Sra. Christie Demeuldre Guyaux

11. Sr. Jordi Diaz Leon

12. Sr. Miquel Montes López

13. Sr. Joan Lluís Morales Gómez

14. Sra. Sònia Argerich Gou

15. Sra. Ana Sánchez Castaño

16. Sr. Rafael Rodríguez Gutiérrez (Toro)

17. Sr. Daniel Plana Farjas (Independiente)

Suplents:

1. Sra. Marta Navarro Deulofeu

2. Sr. Josep Roca Carol

3. Sra. Natalia Suita Rodríguez

4. Sr. Pablo Rupérez Bueno

5. Sr. Carles Valeri Manzano

6. Sra. Juana Ramírez González

7. Sr. Juan Diego Martínez Torres

8. Sra. Isabel Matilde Sánchez López

9. Sr. José Luis Miranda Cardona

10. Sra. Griselda Yeste Llandrich

CANDIDATURA NÚM. 7

CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR - ALTERNATIVA D’ESQUERRES (CUP-Alternativa d’Esquerres)

1. Sr. Lluc Salellas i Vilar

2. Sr. Antoni Rico i Garcia

3. Sra. Irene Palol i Ribas

4. Sr. Ramon Muñoz i Salló

5. Sra. Neus Masferrer i Avellaneda

6. Sr. Eduard Martí i Roca

7. Sr. Jach Massachs i Domken

8. Sra. Esther Costa i Fita

9. Sra. Jacqueline Navinés i Escala

10. Sr. Enric Stern i Taulats

11. Sra. Mariona Baraldés i Cabarrocas

12. Sr. Jaume Bofill i Rabaneda

13. Sr. Josep Ignasi Estany i Algans

14. Sra. Marina Pera i Ros

15. Sr. Lluís Armengol i Subirós

16. Sr. Anastasio Pulido i Chozas

17. Sra. Núria Bonet i Soler

Suplents:

1. Sra. Sílvia Pagès i Serarols

2. Sr. Josep Surroca i Bassa

3. Sr. Guillem Ferrer i Godoy

4. Sra. Natàlia Sànchez i Dipp

5. Sr. Vicenç Hernàndez i Fontanella

6. Sra. Marta Guillaumes i Pibernat

7. Sr. Ernest Riera i Causadias

8. Sr. Daniel Cornellà i Detrell

9. Sra. Alexandra Pazos i Massanas

10. Sr. Jordi Navarro i Morera

CANDIDATURA NÚM. 8

UNION PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)

1. Sra. María Brosed Flores

2. Sr. Javier Díaz Alcaucer

3. Sra. Mayida Nihlaui Villa

4. Sr. Diego Mañas Prieto

5. Sr. José Bonilla Aranega

6. Sr. Antonio García Pérez

7. Sr. Daniel Delgado Flores

8. Sr. Carlos María de Veciana Batlle

9. Sra. Aemida Sierra Calvo

10. Sra. Carmen Pérez Munuera

11. Sr. Miguel Yepes Almansa

12. Sr. Ismael Madueño Tajuelo

13. Sr. Ángel Basilio López Gómez

14. Sra. Pilar Domínguez Salas

15. Sra. Sonia López Gómez

16. Sra. Anna Villa Adalid

17. Sr. Jaime Lozano Blasco

Suplents:

1. Sr. Javier Delgado Cañaveras

CANDIDATURA NÚM. 9

PIRATES DE CATALUNYA (PIRATA.CAT)

1. Sr. Carlos Fernando Salgado Allaria

2. Sr. Enric Pineda Traïd

3. Sra. Maria Dolors Moncusí Rodríguez

4. Sr. Alejandro Jiménez Rico

5. Sra. Maria Joana Roger Pujol

6. Sr. Alejandro Bueno Lázaro

7. Sr. Alberto Fernández Sierra

8. Sr. Marc Tarragona Medina (Independiente)

9. Sra. Alicia Román Jabbazian

10. Sra. Isabel Lou Nualart

11. Sr. Matias Talavera Ucles

12. Sr. David Gracia García

13. Sra. Meritxell Roura Pellicer (Independiente)

14. Sra. Mercè Lázaro Pérez (Independiente)

15. Sr. Daniel Cervantes Furio (Independiente)

16. Sra. María Teresa Traïd García (Independiente)

17. Sr. Metin Ersan Yilmaz

Suplents:

1. Sr. Alejandro David Iglesias Salguero (Independiente)

2. Sra. Elisenda Pineda Traïd (Independiente)

CANDIDATURA NÚM. 10

UNIFICACION COMUNISTA DE ESPAÑA (U.C.E.)

1. Sra. Natalia Vila Pla

2. Sr. Francesc Sergio Ibáñez Laffort

3. Sr. Andrés Colomera Franquet

4. Sr. Raúl Arroyo Noguera

5. Sra. Rosa Colomera Franquet

6. Sr. Carlos Lanas González

7. Sra. Ana Mª Manuela Güell Carballés

8. Sr. Manuel Cruz Vázquez

9. Sra. Rosa Pérez Colomera

10. Sra. Natalia Gómez Pérez

11. Sra. Verónica Ibáñez Laffort

12. Sra. Ester Llach Córdoba

13. Sra. Montserrat Noguera i Espín

14. Sr. Eduardo Lanas Güell

15. Sr. Carlos Javier Lanas Güell

16. Sra. Encarnación Cáceres Ruiz

17. Sr. David Rodríguez Baena

Suplents:

1. Sra. Eva Ibáñez Laffort

CANDIDATURA NÚM. 11

PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC)

1. Sr. Joan Sureda Casamor

2. Sr. Miguel de la Cruz Astasio

3. Sra. Eva Serrate San Millán

4. Sr. Esteve Huguet Pardo

5. Sra. María Esther Díaz Cruz

6. Sr. José Antonio Nieto Asensio

7. Sra. Isabel Gasull Bleda

8. Sr. Javier Mora Peña

9. Sra. Maria Àngels Fontcuberta González

10. Sr. Agustín Álvarez Merchán

11. Sr. Alberto Duque Jorge

12. Sra. Ana María Serrano Ruíz

13. Sr. Bernardo Joaquín Morán Pérez

14. Sra. María Mercedes Lecue Barrondo

15. Sr. Albert Pla Mas

16. Sra. María Antonia Ruíz Nula

17. Sr. Daniel Guerrero Moreno

Suplents:

1. Sra. Clementina Gómez Garrido

2. Sr. José Luis Bayo Soler

3. Sra. Engracia Julve Godes

4. Sr. Alberto Valero Alcalá

5. Sra. Llibertat Ferré Iranzo

CANDIDATURA NÚM. 12

ESCONS EN BLANC (Eb)

1. Sra. Laura Oriol Wenceslao

2. Sra. Noelia Mensal Fernández

3. Sr. Joaquín Antúnez Gimbernat

4. Sra. Raquel Sobrevias Danti (Independiente)

5. Sr. Josep Roviro Alemany (Independiente)

6. Sra. Emma Pons Obiols (Independiente)

7. Sr. Jaume Boladeras Rovira (Independiente)

8. Sra. Carmen Omenac Duran (Independiente)

9. Sra. Francisca Fernández Pérez (Independiente)

10. Sr. Ricardo Blancafort Raurell (Independiente)

11. Sr. Enrique Germán Almeyra Farias

12. Sra. Elisabet Romero Joven (Independiente)

13. Sra. Purificación Fernández Pérez (Independiente)

14. Sra. Lorena Camacho Wenceslao (Independiente)

15. Sr. Miguel Hidalgo Gómez (Independiente)

16. Sra. Ana Rosa Ramos Díaz (Independiente)

17. Sr. Francisco José Fernández Pérez (Independiente)

CANDIDATURA NÚM. 13

CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’s)

1. Sr. Juan Maria Castel Sucarrat (Jean)

2. Sra. Tania Ramírez Martín

3. Sr. Sergio Atalaya Martín

4. Sra. Ana María Alcubierre Baras

5. Sr. José Luis Osorio Fernández

6. Sra. Begoña Blasco Marín

7. Sr. Moisés Manzano Moreno

8. Sra. María Martínez Fernández

9. Sr. Sergio Gil Calero

10. Sra. Montserrat Fontané Gascons

11. Sr. Javier Escaned Sumalla

12. Sra. Montserrat Joals Maties

13. Sr. Félix Sierra Pérez

14. Sra. Consol Boix Fernández

15. Sr. Ramiro Dura Díaz

16. Sra. María del Carmen Melero López

17. Sr. Manuel Díez San José

Suplents:

1. Sr. Baldomero Amador Cortés

2. Sra. Esmeralda Úbeda de la Casa

3. Sr. José Luis Osuna Henares

CANDIDATURA NÚM. 14

PARTIDO POPULAR (P.P.)

1. Sr. Josep Enric Millo i Rocher

2. Sr. Sergio Santamaría Santigosa

3. Sr. Manel Escobar Yegua

4. Sra. Ma. Àngels Olmedo Delestal

5. Sra. Júlia Sala Esteban

6. Sr. Enric Martínez Maíz

7. Sra. Mar Llambí Morillas

8. Sr. Andrés Navarrete Quirós

9. Sr. Josep Maria Angelats Fàbregas

10. Sra. Laura Galiana García

11. Sr. Pau Romero Domènech

12. Sr. Matías Bertrán Domingo

13. Sra. Adela Ejarque Montesano

14. Sra. Mercè García Trujillo

15. Sr. José Luis Piñana Galindo

16. Sra. Elisabeth Mesa Vega

17. Sra. Concepció Veray Cama

Suplents:

1. Sr. Diego Borrego Torres

2. Sra. Sílvia Ramos Lerma

3. Sra. Inmaculada Viader Bachero

CANDIDATURA NÚM. 15

PARTIT ANIMALISTA CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL (PACMA)

1. Sra. Déborah Parris Littler

2. Sr. Albert Benítez Hugas

3. Sra. Zayra García de Paco

4. Sr. Manel Macià Gallemí

5. Sra. Luisa Ijsselstein Krom

6. Sra. Margarita Beatriz Mansilla Olmos

7. Sr. Antonio Hernández Parra

8. Sra. Rosa Maria Abellaneda Fernández

9. Sr. Raúl Alejandro López Nevado

10. Sra. Clara Carillo Úbeda

11. Sra. Noélia Losada Contreras

12. Sr. Ferran Barnera Miret

13. Sra. María del Mar Macià Parris

14. Sr. Joan Parera Datsira

15. Sra. María del Carmen Cruz Sánchez

16. Sr. Adam Macià Parris

17. Sra. Raquel Ortega Riera

Suplents:

1. Sr. David Martínez Farras

2. Sra. Sandra Ferrer Abajas

CANDIDATURA NÚM. 16

MOVIMIENTO SOCIAL REPUBLICANO (M.S.R.)

1. Sr. Agustín Pagès Soler

2. Sr. Venancio Puga Martín

3. Sr. Juan Miguel Pérez Lorenzo

4. Sra. Mª Teresa Senent Giró

5. Sra. Sònia Pagès Garate

6. Sr. Manuel García Tarrero

7. Sra. Roser Soler Turró

8. Sra. Elisabet Cervilla Montes

9. Sr. Antonio Martínez Moreno

10. Sr. Manuel Botello Gil

11. Sr. Angel Nicolás Sánchez Sierra

12. Sra. Gemma Haro Fuster

13. Sr. Ferran Moradell Cantenys

14. Sra. Eva Sandra García Castellote

15. Sr. Jesús Martínez Bermúdez

16. Sr. Manuel Contreras Fernández

17. Sra. Alba López Company

CANDIDATURA NÚM. 17

HARTOS.org i Ciutadans en Blanc (FARTS.cat)

1. Sr. Xavier Andrés Reñaga i Mussi (Independiente)

2. Sra. Dora Márquez i Borrean (Independiente)

3. Sr. Serafí Caturla i Brau (Independiente)

4. Sra. María José Monje i Reñaga (Independiente)

5. Sr. Francesc Abraham Ramos i Masedo (Independiente)

6. Sra. María Santos Antolín i Fernández (Independiente)

7. Sr. Andreu López i Corrales (Independiente)

8. Sra. María Teresa Julve i Borell (Independiente)

9. Sr. Joan Salvado i Simon (Independiente)

10. Sra. Magdalena Claramunt i Miquel (Independiente)

11. Sr. Manel Lorenzo Espinar i Padilla (Independiente)

12. Sra. Amparo Lagares i Navas (Independiente)

13. Sr. Guillem Baltrons i Climent (Independiente)

14. Sra. Inmaculada Maíndo i Garre (Independiente)

15. Sr. Xavier Campuzano i López (Independiente)

16. Sra. Isabel Segura i Bargallo (Independiente)

17. Sr. Joel Reñaga i Ririn (Independiente)

CANDIDATURA NÚM. 18

PARTIT REPUBLICÀ D’ESQUERRA -IZQUIERDA REPUBLICANA (PRE-IR)

1. Sr. Enric Cardona García

2. Sr. Isidre Fàbrega Sala (Independiente)

3. Sra. Nyama Sillah Jallow

4. Sra. Ares Sitjes Marsol

5. Sr. Fabio Llorella Costa

6. Sra. Cristina Suñen Vilamala

7. Sr. Abel Martín Bercial

8. Sr. Valentí Salguero Lafuente

9. Sra. Irene Balló Sánchez

10. Sr. Enrique Cardona de Amores

11. Sra. Marta Sousa Fernández (Independiente)

12. Sra. Marina Cardona Gallego (Independiente)

13. Sr. Javier Carrasco López (Independiente)

14. Sr. Franc Coromina Bosch

15. Sr. Josep Lluís Cardona de Amores (Independiente)

16. Sra. Leocadia Santiago Viñolas (Independiente)

17. Sr. Josep Sitjes Simón (Independiente)

Girona, 23 d’octubre de 2012

La secretaria de la Junta Electoral, signatura il·legible

PG-321652 (12.297.045)

 

Amunt