Accés al contingut Accés al menú de la secció
DOGC  > Resultats i fitxa
 
Afegeix-lo a la meva selecció i subscriu-m'hi
Afegeix-lo a la meva selecció
Dades del document
  • Tipus de document Edicto

  • Data del document 23/10/2012

  • Número de control 12297009

  • Organisme emissor Administración Electoral

    CVE CVE-DOGC-B-12297009-2012

Dades del DOGC
  • Número 6239

  • Fecha 24/10/2012

  • Sección ANUNCIOS DE LA ADMINISTRACIÓN DE JUSTICIA

  • Página 51692

Descriptors relacionats
Matèries
Lupa
Accedeix a la cerca

EDICTO de 23 de octubre de 2012, por el que se hacen públicas las candidaturas presentadas ante la Junta Electoral Provincial de Tarragona para las elecciones al Parlamento de Cataluña.


D’acord amb el que estableix l’article 47.1 de la Llei orgànica 5/1985, de 19 de juny, del règim electoral general, es fan públiques les candidatures presentades davant aquesta Junta.

JUNTA ELECTORAL PROVINCIAL DE TARRAGONA

Publicació de candidatures. Fase presentació

Eleccions al Parlament de Catalunya 2012

Circunscripció electoral: Tarragona

CANDIDATURA NÚM. 1

Esquerra Republicana de Catalunya - Catalunya Sí (ERC-Cat Sí)

1. Sr. Josep Andreu i Domingo

2. Sr. Josep Lluís Salvadó i Tenesa

3. Sra. Teresa Vallverdú i Albornà

4. Sr. Francesc A. Gas i Ferré

5. Sra. Irene Aragonès i Gràcia

6. Sr. Eudald Roca i Gràcia

7. Sra. Montserrat Perelló i Margalef

8. Sr. Òscar Peris i Ródenas

9. Sra. Mònica Alabart i Calvó

10. Sr. Jordi Albalat i Gao (JERC)

11. Sr. Francesc Martínez i Ibàñez

12. Sr. Joan Francesc Piqué i Barceló

13. Sra. Irene Negre i Estorach

14. Sra. Maria Mercè Fischer i Cid

15. Sr. Jaume Piñol i Mercader

16. Sra. Maria Antònia Quintana i Rodríguez

17. Sra. Sílvia Fumadó i Carranza

18. Sr. Sergi de los Rios i Martínez

Suplents:

1. Sr. Felip Monclús i Arasa

2. Sr. Àngel Xifré i Arroyo

3. Sra. Rosa M. Abelló i Borràs

4. Sra. Antònia Sánchez i Bautista

5. Sr. Joan Reig i Solé (Catalunya Sí)

CANDIDATURA NÚM. 2

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE) (PSC)

1. Sr. Xavier Sabaté Ibarz

2. Sra. Núria Segú Ferré

3. Sra. Núria Ventura Brusca

4. Sra. Elena Salinas Gambín

5. Sr. José Manuel Domínguez Lozano

6. Sr. Mario Burzurí Marcellán

7. Sra. Arantzazu Longares Guzmán

8. Sr. Alfons Garcia Rodríguez

9. Sr. Ramon Ferré Solé

10. Sra. Dolors Bel Guerrero

11. Sr. Jesús Torralba López

12. Sr. Gerard Gracià Espinós

13. Sr. Artur Miró Palau

14. Sra. Sonia Garcia Navarro

15. Sra. Olga González Martín

16. Sra. Diana Salvado Artells

17. Sr. Josep Maria Lleixà Lleixà

18. Sr. Josep Felix Ballesteros Casanova

Suplents:

1. Sra. Enriqueta Aznar Borrull

2. Sr. Alfred Clua Baldellou

3. Sr. Antoni Espanya Forcadell

4. Sra. Montserrat Fortuny Lahoz

5. Sr. Joan Castor Gonell Agramunt

6. Sra. Maria Teresa Huerta Hortelano

7. Sra. Rocio León Aller

8. Sr. Germán López Santamaria

9. Sra. Ivana Martínez Valverde

10. Sr. Carles Salas Martí

CANDIDATURA NÚM. 3

SOLIDARITAT CATALANA PER LA INDEPENDENCIA (S.I.)

1. Sr. Albert Pereira Solé

2. Sra. Caritat Garcia Celma

3. Sra. Núria Coral i Esteban

4. Sr. Francesc Invernon Rojals

5. Sr. Jordi Molinera i Poblet

6. Sra. Gemma Capella Roca

7. Sra. Laura Ruiz de Porras Rosselló

8. Sr. Lluís Català Roca

9. Sra. Maria Cinta Gil Bo

10. Sr. Narcís Llauger i Dalmau

11. Sra. Celeste Font Gómez

12. Sr. David Salas Espasa

13. Sr. Roger Baiges Sorrius

14. Sr. Jordi Alasà i Gonzàlez

15. Sra. Maria Montserrat Marcer Ollé

16. Sr. Albert Llorenç Mariño Lleixà

17. Sra. Mercè Ferrer-Argote Antolín

18. Sr. Hèctor López Bofill

Suplents:

1. Sr. Adam Deosdad Arques

2. Sr. Josep Gonzàlez i Gil

3. Sra. Noèlia Flores Borràs

CANDIDATURA NÚM. 4

CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)

1. Sr. Albert Batet i Canadell

2. Sra. Anna Solé i Ramos

3. Sr. Carles Pellicer i Punyed

4. Sra. Meritxell Roigé i Pedrola

5. Sra. Victòria Forns i Fernández

6. Sra. Annabel Marcos i Vilar

7. Sr. Joan Sardà i Padrell

8. Sr. Jaume Domingo i Planas

9. Sra. Mercè Dalmau i Mallafré

10. Sra. Mila Fernández i López

11. Sr. Antoni Suárez i Franquet

12. Sr. Josep Maria Puig i Tàrrech

13. Sr. Joan Güell i Serra

14. Sra. Manuela Moya i Moya

15. Sra. Sandra Suárez i Plana

16. Sra. Meritxell Cardona i López

17. Sra. Marta Mercader i Gea

18. Sr. Carles Luz i Muñoz

Suplents:

1. Sr. Daniel Massagué i Pere

2. Sra. Marta Blanch i Figueras

3. Sr. Jordi Carbonell i Vives

4. Sra. Núria Balagué i Raga

5. Sra. Mònica Boquera i Castellví

6. Sra. Sara Gil i LLombart

7. Sr. Marc Mestres i Marquès

8. Sr. Francisco Chamizo i Quesada

9. Sra. Francisca Felguera i Chinchilla

10. Sr. Josep Massó i Sala

CANDIDATURA NÚM. 5

PARTIT ANIMALISTA CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL (PACMA)

1. Na Laia Jorge Lopez

2. En Guillem Sanchez Gonzalez

3. Na Laura Cristina Savall Aubia

4. Na Susana Sabate Claros

5. En Jonatan Fernandez Hee

6. Na Gemma Gregorio Monsalve

7. N’Ana Belen Zaragoza Sentis

8. N’Esther Cuadrado Jaro

9. En Sergio Sebastian Rodriguez Navarro

10. N’Angel Rodriguez Vilagran

11. En Joel Garcia Ferre

12. Na Francina Pluja Pujol

13. N’Olga Fernandez Gutierrez

14. En Miquel Nieto Gil

15. Na Maria del Carmen Devis Ortega

16. Na Natalia Sastre Alaiz

17. En Carlos Roberto Flores Vera

18. En Mario Samso Antonietti

Suplents:

1. Na Mª Pilar Lobez Rodriguez

2. En Jose Enrique Garcia Garcia

3. Na Virginia Carmona Ortiz

CANDIDATURA NÚM. 6

CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR-ALTERNATIVA D’ESQUERRES (CUP-Alternativa d’Esquerres)

1. Sr. Jordi Martí Font

2. Sr. David Vidal Caballé

3. Sra. Aida Garcia Secall

4. Sr. Ivan Montejo Sarias

5. Sra. Roser Vernet Anguera

6. Sr. Tais Bastida Aubareda

7. Sr. Joan Pons Solé

8. Sra. Lídia Huguet Marimon

9. Sr. Miquel Perelló i Segura

10. Sra. Joana Badia Rion

11. Sr. Francesc Bermúdez Gómez

12. Sr. Jaume López Martí

13. Sra. Carme Crespi Urgell

14. Sra. Lurdes Quintero Gallego

15. Sra. Anna Maria Solé Ràfols

16. Sr. Jaume Margalló Nieto

17. Sra. Maria Gemma Ortega Castellví

18. Sr. Isidre Fonts Masdeu

Suplents:

1. Sr. Gerard Nogués Balsells

2. Sr. Marc Ferré LLauradó

3. Sra. Elisabet Sánchez Legaz

4. Sra. Míryam Armora Jordà

5. Sr. Abel Guinovart Forcadell

6. Sr. Rubén Suan Vives

7. Sra. Lorda Marauri i Gonzàlez

8. Sra. Agnès Toda i Bonet

9. Sr. Joan Ignasi Cid Dorronsoro

10. Sr. David Rullo Pinyol

CANDIDATURA NÚM. 7

INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA (ICV-EUiA)

1. Sra. Hortènsia Grau i Juan

2. Sr. Jordi Jordan Farnós

3. Sr. Fèlix Alonso Cantorné

4. Sra. Arga Sentís Maté

5. Sr. Joaquim Besora Agrelo

6. Sr. Ivan Vladimir Escolar Caro

7. Sr. Gabino Martínez Muñoz

8. Sr. Antonio Martínez Pascual

9. Sra. Alba Benedicto i Pentinat

10. Sra. Teresa Escoda Mallafré

11. Sra. Fina Bartolí i Parera (Independiente)

12. Sra. Glòria Débora Casafús Jaramillo

13. Sr. Jose Francisco Bertomeu Curto

14. Sr. Alfredo Valdivielso Romero

15. Sra. Laia Rovira Povill

16. Sr. Antoni Manyanós Pons

17. Sra. Núria Albà i Alegret (Independiente)

18. Sra. Mª Pilar Ballester Ferreres (Independiente)

Suplents:

1. Sr. Matias Vives March

2. Sr. Albert López Rosa

3. Sra. Verònica Rubio Lorente

4. Sra. Mª Cinta Galiana Llasat

5. Sra. Mayte Pérez Safont

6. Sr. Llorenç Viña Mascarell

7. Sr. Andreu Agredano Bonet

8. Sr. Lluís Inglada Jane

9. Sra. Lucía de Frías Vázquez

10. Sra. Teresa Vallverdú March

CANDIDATURA NÚM. 8

PLATAFORMA PER CATALUNYA (PxC)

1. Sr. Joan Carles Fuentes Linares

2. Sr. Jordi Pere Casanova Panisello

3. Sra. Anabel Nieto Cabello

4. Sr. Jesús Fernández Adell

5. Sra. Ana de la Torre Moya

6. Sr. Albert Tafalla Arisa

7. Sr. Joan Carrasco Carrión

8. Sr. Germán Ciscar Pastor

9. Sra. Yolanda Homedes García

10. Sra. Xanna Camps Cubedo

11. Sr. Ramon Martí Moragrega

12. Sr. Josep Mitjans Pedriza

13. Sra. Marisa Espuny Subirats

14. Sr. Joel Cuello Cortés

15. Sra. María Mercedes García del Pino Valdeolivas

16. Sra. Maria Neus Vargas Carrión

17. Sra. Griselda Panisello Zamora

18. Sr. August Armengol Rofes

Suplents:

1. Sr. Pedro Arias García

2. Sra. Maria Hernández Martínez

3. Sr. Carlos Jiménez Pizarro

CANDIDATURA NÚM. 9

CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’s)

1. Sr. Matías Alonso Ruiz

2. Sr. Juan Alberto Blanco Figueras

3. Sr. Vicente Castillo Molina

4. Sra. Josefa Labrador Barrafón

5. Sra. Gracia Artacho Bujalance

6. Sr. Damián Morales Arcas

7. Sr. Manuel Soler Magaña

8. Sra. Xenia Ceada Granados

9. Sr. Jonathan Llanos Domínguez

10. Sra. María Dolores Marín Marín

11. Sr. Carlos Sánchez Martín

12. Sr. Francisco García Pérez

13. Sra. María del Valle Vicente Colomer

14. Sra. Pilar Varela Rubio

15. Sra. Eugenia Cerecedo Labrador

16. Sr. Roger Granja Ferre

17. Sra. Judit Alfonso Ramos

18. Sr. Antonio Bernal Puga

Suplents:

1. Sr. Erasmo Fernández Pérez

2. Sr. Gil Dorantes Rentero

3. Sra. María de las Nieves Alonso Hurtado

CANDIDATURA NÚM. 10

PARTIT COMUNISTA DEL POBLE DE CATALUNYA (PCPC)

1. Sr. José Juan Ferré Fornós

2. Sr. Pedro Pérez Nieves

3. Sra. Maria José Itarte Copovi

4. Sr. Alberto Blazquez Torres

5. Sra. Rosa Iranzo García

6. Sr. Cristian Carratalà Camps

7. Sr. Juan Francisco Vidiella Pascual

8. Sra. Maria Angeles Fornós Nivera

9. Sr. Xavier Cortés Llosa

10. Sra. Maria Julia Copoví Sanchís

11. Sr. Pedro Bartolomé Martinez Rojas

12. Sr. Juan García López

13. Sra. Amparo Fernández Azuaga

14. Sr. Manel Caballé Maigí

15. Sra. Sabrina Hernandez Bohigues

16. Sr. Antonio Durán Granado

17. Sra. Maria Ana Curto Marquina

18. Sra. Gloria Fornós Canes

Suplents:

1. Sr. Juan José Gras Vidal

CANDIDATURA NÚM. 11

MOVIMIENTO SOCIAL REPUBLICANO (M.S.R.)

1. Sr. Juan Antonio Llopart Senent

2. Sr. Antonio Medina Piqueras

3. Sr. Juan Carlos Gonzalez Garcia

4. Sra. Antonia Rosa Martinez

5. Sra. Mª Pilar Serrano Garcia

6. Sra. Carina Castro Pacheco

7. Sra. Eugenia Sabadell Cardus

8. Sra. Mª Rosa Piqueras Gómez

9. Sr. David Parra Soria

10. Sr. Ivan Cordoba Rivert

11. Sra. Mercedes Blanco Mañé

12. Sr. Pedro José Mendaña Perez

13. Sra. Jennifer Arco Lafuente

14. Sr. Marcos Rafael Gutierrez Expósito

15. Sra. Laia Abelli Gispert

16. Sr. Jairo Romero Moreno

17. Sra. Olga Caballero Rodriguez

18. Sr. Rafael Miguel Castaño Gonzalez

CANDIDATURA NÚM. 12

ESCONS EN BLANC (Eb)

1. Sr. Luis Fernando Turrens Díaz

2. Sr. Josep Lluís Calabuig Pastor

3. Sra. María Isabel García González-Sama

4. Sra. Dolores Díaz Moniz

5. Sr. Antonio Javier Madrid Castellanos

6. Sra. Patricia Expósito Moreno

7. Sra. Marta Salvany Plana

8. Sr. Gorka Echaniz Moreno

9. Sr. Julio Pérez Rodríguez

10. Sr. Manel Maigí Barreda

11. Sra. Berta Sobrevias Danti

12. Sra. Maria Roser Segura Vila

13. Sr. Manuel Belanche Alonso

14. Sr. Jordi González Muñoz

15. Sr. Jorge Lucena Luque

16. Sra. Elisabet Soler Hidalgo

17. Sra. Clara Albors Ivars

18. Sr. Rubén Meiro Lorenzo

CANDIDATURA NÚM. 13

UNION PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)

1. Sr. Manuel Alba Gamez

2. Sra. Elisabet Valmayor Agüero

3. Sr. Pedro Antonio Pardo Reche

4. Sr. Jesús Merodio Merodio

5. Sra. María Ángeles Burgueño Rodríguez

6. Sr. Alfonso Pérez López

7. Sr. Oscar Ligero Juan

8. Sra. Inmaculada Navarro Masegosa

9. Sra. Sandra Vera Prieto

10. Sr. Pere Camí Vila

11. Sr. Joan Sebastiá Alba Krupka

12. Sr. Juan José Gómez Bernal

13. Sra. María Asunción Rojals Matias

14. Sr. Javier Paradinas Prieto

15. Sra. Teresa María Gómez Carrizo

16. Sr. Carlos Casas Díaz

17. Sra. Elvira Gómez Costa

18. Sra. María Dolores Manresa García

Suplents:

1. Sr. Leonardo Alberto Tejada Ramos

CANDIDATURA NÚM. 14

PARTIDO POPULAR (P.P.)

1. Sr. Rafael Luna Vivas

2. Sr. Jordi Roca Mas

3. Sra. Alícia Alegret Martí

4. Sr. José Barquier Rosillo

5. Sra. María de la Cruz Sabaté Zaragoza

6. Sr. Mario García Vidal

7. Sr. David Paul Chatelain Lucena

8. Sr. Francesc Caballero Ristol

9. Sra. Carmen Poy Barberà

10. Sra. Ylena Aguilar Murga

11. Sr. José Oviedo Valiente

12. Sr. José Antolí Badia

13. Sra. Concepción Navarro Rodríguez

14. Sr. Juan Cobos Martín

15. Sra. Elisabet Rodríguez de Castro

16. Sra. Verónica Márquez Arnillas

17. Sra. Ana María Cardona Gómez

18. Sr. Alejandro Fernández Álvarez

Suplents:

1. Sr. Sebastià Domènech Bosch

2. Sra. Judit Heras Tuset

CANDIDATURA NÚM. 15

PIRATES DE CATALUNYA (PIRATA.CAT)

1. Sra. Ester Galimany Guasch

2. Sr. Ferran Reyes Gomez

3. Sr. Joan Lluís Adsera Roig

4. Sr. Joshue Martín de Blas

5. Sra. Carolina Arnau Delgado

6. Sra. Alba López Aliseda

7. Sr. Adrià Cereto Massagué

8. Sr. Sergi Nuez Rivera

9. Sra. Sonia Martínez Llauradó

10. Sr. Marc Aubareda Montalà

11. Sra. Manuela Aliseda Tienza

12. Sra. Sara Rovira Esteva

13. Sr. David Teixé Molins

14. Sra. María Taxonera Amorós

15. Sr. Roger Trilla Merino

16. Sra. Sílvia Testa Rodríguez

17. Sr. Carles Moran Castany

18. Sr. Maria Josefa Catalan Vilana

Suplents:

1. Sr. Ricardo Toledo Morales

2. Sra. Marta López Aliseda

CANDIDATURA NÚM. 16

SOCIALISTES I REPUBLICANS (PEL DRET A DECIDIR) (SiR)

1. Sr. Eduard Arias Formatger

2. Sr. Miguel Gonzalez Mendoza

3. Sra. Esperanza Quesada del Aguila

4. Sra. M.Carmen Alonso Martin

5. Sr. Manuel Zamora Esteve

6. Sra. M. Montserrat Torres Sanchez

7. Sr. David Sanchez Mendoza

8. Sr. Jose Antonio Mendoza Dominguez

9. Sra. Margarita Tova Bel

10. Sra. Raquel Serrano Tirado

11. Sr. Jordi Sanchez Mendoza

12. Sr. Rafael Sainz Alvarez

13. Sra. Carmen Martin Martin

14. Sr. Arturo Palma Segura

15. Sra. Mencia Prieto Francisco

16. Sra. Olga Pardell Cazorla

17. Sr. Jose Francisco Dominguez Sevilla

18. Sra. Eugenia Aragones Lamenca

Suplents:

1. Sra. Ana Maria Quesada del Aguila

2. Sr. Raul Aragones Ortiz

CANDIDATURA NÚM. 17

PARTIDO DEL MOVIMIENTO CIUDADANO 15 MAYO (15-M)

1. Sr. Jose Maria Rivera Córdoba

2. Sr. Angel Luis Pazos Carrión

3. Sra. Liliana Vilchez Pereyra

4. Sra. Maria Goretti Núñez Rica

5. Sr. Emiliano Sanchez Monforte

6. Sr. Hernán Gómez Monforte

7. Sr. Pascual Sánchez Coy

8. Sra. Narcisa Sánchez Largo

9. Sra. Encarnación Ronda González

10. Sr. Humberto Vilchez Pereyra

11. Sr. Francisco Calbet Moncuerde

12. Sr. Serafin Sanchez-Vaquerizo Ruiz-Calero

13. Sra. Maria Carmen Hurtado Garcia

14. Sra. Encarnación Gonzalez Gomez

15. Sr. Leandro Gonzalo Garcia

16. Sr. Julio Corcobado Moya

17. Sr. Alberto Ramirez Guerrero

18. Sra. Maria Isabel Villarejo Loza

Suplents:

1. Sra. Maria Soledad Corada Hoyos

2. Sra. Estrella Gonzalez Noya

3. Sr. Jesus Ignacio Mesa Camacho

CANDIDATURA NÚM. 18

UNIFICACION COMUNISTA DE ESPAÑA (U.C.E.)

1. Sra. Juana Diaz Barroso

2. Sr. Ignacio Soler Crespo

3. Sr. Victor Vladimir Villacampa López

4. Sra. Rut Clemente Martín

5. Sr. Aitor Martín Faura

6. Sr. Juan Enrique Miguel Lorente

7. Sr. Antonio Sánchez Sedano

8. Sra. Gertrudis Faura Marín

9. Sr. Pedro Martín Peñasco

10. Sra. Carmen López Ruiz

11. Sr. José Luis Villacampa Val

12. Sra. Mª del Pilar Crespo Muñoz

13. Sr. Asier Martín Faura

14. Sra. Elisabet Josefa Escamilla Cavilliotti

15. Sr. Alberto Artigas Mavrommatí

16. Sr. Alvaro Vega Jareño

17. Sra. Lidia Serrano Magaña

18. Sra. Inés Hidalgo Motos

Suplents:

1. Sr. Sergio Pacheco Colome

CANDIDATURA NÚM. 19

HARTOS.org i Ciutadans en Blanc (FARTS.cat)

1. Sr. Pablo Muñoz i Jarque (Independiente)

2. Sra. Montserrat Encarnación i Jiménez (Independiente)

3. Sr. Diego Fernández i Arenas (Independiente)

4. Sra. Estefanía Villoslada i Ruiz (Independiente)

5. Sr. Juan Carlos Lechon Necpas (Independiente)

6. Sra. Rosa María Fernandez i Trujillo (Independiente)

7. Sr. Manel Jiménez i Martínez (Independiente)

8. Sra. Jenniffer Lisset Mori i Navarrete (Independiente)

9. Sr. Adrià Romero de Àguila i Rodríguez (Independiente)

10. Sra. Francisca López i Gonzàlez (Independiente)

11. Sr. Lluís Aurelio Valarezo i Castro (Independiente)

12. Sra. Nora Guillermina Bustamante i Estrada (Independiente)

13. Sr. Juan Carlos Giménez i Blanco (Independiente)

14. Sra. Iliada Guillen i Roca (Independiente)

15. Sr. Carles Lopez i Sanchez (Independiente)

16. Sra. Ana Moreno i Ruiz (Independiente)

17. Sr. Juan Carlos Romero de Àvila i Pérez (Independiente)

18. Sra. Rosario Fernández i Flores (Independiente)

Tarragona, 23 d’octubre de 2012

La secretaria de la Junta Electoral, signatura il·legible

PG-321648 (12.297.009)

 

Amunt