Accés al contingut Accés al menú de la secció
DOGC  > Resultats i fitxa
 
Afegeix-lo a la meva selecció i subscriu-m'hi
Afegeix-lo a la meva selecció
Dades del document
  • Tipus de document Edicte

  • Data del document 25/08/2015

  • Número de control 15237015

  • Organisme emissor Juntes electorals provincials

    CVE CVE-DOGC-A-15237015-2015

Dades del DOGC
  • Número 6943

  • Data 26/08/2015

  • Secció ANUNCIS DIVERSOS

Autenticitat i integritat
Lupa
Accedeix a la cerca

EDICTE de 25 d'agost de 2015, pel qual es fan públiques les candidatures presentades davant la Junta Electoral Provincial de Girona per a les eleccions al Parlament de Catalunya.


D’acord amb el que estableix l’article 47.1 de la Llei orgànica 5/1985, de 19 de juny, del règim electoral general, es fan públiques les candidatures presentades davant aquesta Junta.

 

1.- UNIÓ DEMOCRÀTICA DE CATALUNYA (unio.cat)

 

Titulars

1 Xavier Dilmé i Vert - unio.cat

2 Montse Ricart Solé - unio.cat

3 Jordi Aurich Taberner - unio.cat

4 Núria Gómez Morell - unio.cat

5 Josep Maria Pascual Rodriguez - unio.cat

6 Joan Casas Carreras - unio.cat

7 Josep Antoni Valdera Martín - unio.cat

8 Núria Galimany i Granés - unio.cat

9 Ariadna Pujol Feixas - unio.cat

10 Joan Carles Fernández Burgui - unio.cat

11 Raquel Sánchez Roura - unio.cat

12 Anna Maria Colomer Llussà - unio.cat

13 Joan Solés Paris - unio.cat

14 Fèlix Isern Vidal - unio.cat

15 Josep Lluís Yècora i Romero - unio.cat

16 Albert Gómez i Casas - unio.cat

17 Eva Palau Gil - unio.cat

 

Suplents

1 Francisco Jesús Trinidad Lorenzo - unio.cat

2 Azucena Marín Ruiz - unio.cat

3 Santi Buscató i Berta - unio.cat

4 Pere Maluquer Ferrer - unio.cat

5 Montse Surroca i Comas - unio.cat

 

 

2.- JUNTS PER SÍ (JxSÍ)

 

Titulars

1 Lluís Llach Grande

2 Anna Caula Paretas

3 Carles Puigdemont Casamajó

4 Roger Torrent Ramió

5 Natàlia Figueras Pagès

6 Dolors Bassa Coll

7 Lluís Guinó Subirós

8 Jordi Munell Garcia

9 Sergi Sabrià Benito

10 Maria Dolors Rovirola Coromí

11 Jordi Orobitg i Solé

12 Sergi Miquel Valentí

13 Maria Jesús Ferrés Fluvià

14 Begonya Montalban i Vilas

15 Elena Ribera i Garijo

16 Marina Geli i Fàbrega

17 Santiago Vila i Vicente

 

Suplents

1 Ramon Moliner Serra

2 Pol Girbal Jornet

3 Rosa Moneny Guarro

4 Salvi Güell Bohigas

5 Dolores Guirado Iruela

6 Eulàlia Turró Ventura

7 Maria Carme Freixa Bosch

8 Josep Maria Cervera Pinart

9 Ignasi Thió Fernández de Henestrosa

10 Laia Cañigueral Olivé

 

 

3.- PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE)

 

Titulars

1 Rafel Bruguera Batalla

2 Maria Teresa Guerrero Sánchez

3 Albert Bramon Vives

4 Maurici Jiménez Ruiz

5 Dolors Padilla Richart

6 Alfons Martínez Puig

7 Carlos Fernández Amer

8 Carolina Jiménez Fernández

9 Arturo Prades Martínez

10 Anna Belén Avilés Ramos

11 Larbi Hlal Boutir

12 José Martínez Herrera

13 Marisol Perea Martín

14 Alfons Jiménez Cortacans

15 Ramatoulaye Sabaly Traore

16 María Teresa Fernández Flores

17 Julio Ortin Darné

 

Suplents

1 Olga Simarro Rojas

2 Estefania López Gil

3 Lluís Castañer de Santiago

4 Marta Poyatos González

5 José García Rodríguez

6 Soumaya Waez Bieto

7 Antonia Jiménez Torres

8 Francisco Javier Pastor Nuñez

9 Juan José Grima Gregorio

 

 

4.- PARTIT ANIMALISTA CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL (PACMA)

 

Titulars

1 Miguel Ángel Rodríguez Tapia

2 José Torres González

3 David Piñatel Robles

4 Marta Burgos Espejo

5 Mónica del Mar Jordán Pujol

6 Antonio Guarnido García

7 Aitziber Saez de Buruaga Cousillas

8 Mercè Nadal Cañadas

9 Anabel Cámara Mula

10 José Manuel Jiménez Ballester

11 Deborah Parris Littler

12 Mª del Carmen Bayle García

13 Eugènia Prenafeta Oliva

14 Angel Platero Ferrer

15 Ramón Pros Cervera

16 Rosa Tutusaus Sors

17 David Borrell Peris

 

Suplent

Aleix Campamà Visent

 

 

5.- PARTIT POPULAR (PP)

 

Titulars

1 Josep Enric Millo i Rocher

2 Sergio Santamaría Santigosa

3 Mar Llambí Morillas

4 María Carmen Moreno Saez

5 Josep María Angelats Fábregas

6 Ana Quiles Jurado

7 Carlos López Expósito

8 Leonardo Fernández Esquinas

9 Iván Prieto Coronado

10 Júlia Sala Esteban

11 Elisabeth Mesa Vega

12 Sebastián Mateo Herrero

13 Vanesa Mányik Jiménez

14 Julià Genovés Juanola

15 José Francisco Parra Gallardo

16 Enric Martínez Maíz

17 Concepció Veray Cama

 

Suplents

1 Xavier Masdemont Congost

2 Abraham Alberto Rodríguez Requena

3 Meritxell Forment Garreta

4 Teresa de Jesús Zelaya Velásquez

5 Iván Rodríguez Prat

6 Cristina Pérez Ferrón

 

 

6.- CIUTADANTS – PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’s)

 

Titulars

1 Juan María Castel Sucarrat (Jean)

2 Alfonso Sánchez Fisac

3 Marc Tarrús de Vehí

4 Sheila Arias Malpica

5 María del Camino Fernández Riol

6 José María García Martín

7 Gabriel García Millán

8 Margarita Santo Camacho

9 Javier Escaned Sumalla

10 Olga Morente Iglesias

11 Jaime Pujola Peralta

12 Susana Rodríguez Pintos

13 Wenceslao Nalda Pons

14 Sara Nerea Mateos Linacero

15 Antonio Requena Yedra

16 Miriam Pujola Romero

17 Emilio Santiago Pacheco

 

Suplents

1 Juan Manuel Ruiz Pérez

2 María Dolores Martínez Pérez

3 Aleix Martín Rodríguez

 

 

7.- CANDIDATURA D’UNITAT POPULAR (CUP)

 

Titulars

1 Benet Salellas i Vilar

2 Marta Ball·llosera i Font - Independent

3 Jordi Navarro i Morera

4 Elisabeth Punset i Pagès

5 Antoni Rico i Garcia

6 Imma Sau i Giralt

7 Marc August Muntanya i Masana

8 Mariona Baraldés i Cabarrocas

9 Miquel Blanch i Solé

10 Mònica Alonso i Sánchez

11 Anastasio Pulido i Chozas

12 Maria Besora i Soler

13 Sebas Parra i Nuño

14 Antònia Codina i Guëll (Toia) - Independent

15 Narcís Comadira i Moragriega

16 Adelais de Pedrolo i Fabregat

17 Alguer Miguel i Bo

 

Suplents

1 Elena Delgado i Caparrós

2 Ramon Serna i Ros

3 Irene Palol i Ribas

4 Marc Roura i Pujol - Independent

5 Natàlia Sànchez i Dipp

6 Martí Lleixà i Mora

7 Sandra Pazos i Massanas

8 Ramon Muñoz i Salló

9 Zaida Vidal i Verdaguer

10 Xavier Díez i Rodríguez - Independent

 

 

8.- CATALUNYA SÍ QUE ES POT (CatSíqueesPot)

 

Titular

1 Marc Vidal i Pou

2 Alba Garcia i Gras

3 Joan Salmeron Crosas

4 Marta Domènech i Gràcia

5 Sònia Pujol i Valls

6 Cristobal Laso i Silva

7 Romina Villanueva i Pietraccone

8 Laura López i Domínguez

9 Aldo del Zoppo Forno

10 Francesc Ortega i Cortijos

11 Albert Pons i Ramos

12 Rosa María Parreño i Ariza

13 Teresa Palmer i Barranco

14 Jèssica Terrón i Sànchez

15 Victoriano Ramos i Alfonso

16 Rosalía Sánchez i Pulido

17 Jordi Romero i Villalba

 

Suplets

1 Martí Almor i Dantí

2 Ariadna Sánchez i Mira

3 Núria Pascal i Pujadas

 

 

9.- ESCONS EN BLANC (EB)

 

Titulars

1 Sebastià Llorach Camprubí - Escons en Blanc

2 Sylvia Torras Crexells - Escons en Blanc

3 Jordi Pedragosa Sala - Escons en Blanc

4 Laura Vizuete Grueso - Escons en Blanc

5 Agustí Panadés Llorens - Independent

6 Nicolás Bedoya Echave- Escons en Blanc

7 Anna Murcia Balaguer - Independent

8 Sergio Llorens Escolar - Independent

9 Montserrat Camprubí Boix- Escons en Blanc

10 Roger Panadés Llorens- Escons en Blanc

11 Antonio Rodríguez Domínguez- Escons en Blanc

12 Concepción Benito Giménez- Escons en Blanc

13 Jordi Fernàndez Gutièrrez - Independent

14 Maila Surisca Ramos- Escons en Blanc

15 Josep Lluís Calabuig Pastor- Escons en Blanc

16 Maria Rosa Garcia Fernàndez - Independent

17 Ignacio Moles Armengou- Escons en Blanc

 

 

10.- RECORTES CERO – ELS VERDS

 

Titulars

Francesc Ibañez Laffort

Francisca Cintas González

Jesús Pulido Ávila

Carmen Aleña Esteve

Carlos Lanas González

Juan Antonio Herrero Sánchez

María Obdulia Méndez Fernández

Joel Llamas Royo

Alba Zoriane González Ansoleaga

Luis Juan de la Torre Guzmán

Jaume Vila Michavila

Núria Reja Gómez

Ismael Resano Fabra

Verónica Ibáñez Laffort

Asier Martín Faura

Melania Olivares Huertas

José María Fumanal Rey

 

Suplents

Miguel Ángel Alias Espinosa

Virginia Ruiz Narváez

Alejandro Hidalgo Motos

Manuela Ruiz Arana

 

 

11.- PIRATES DE CATALUNYA – PER DECIDIR-HO TOT (PIRATA.CAT/XDT)

 

Titulars

1 Enric Pineda i Traïd

2 Ariadna Hormigo Pita

3 Javier Jaramillo Zambrano

4 Ramon Hormigo Boix

5 Lourdes Martín Jiménez

6 Alejandro Bueno Lázaro

7 Àngel Hormigo Pita

8 Maria Olga Martínez García

9 María Ángeles Pita Méndez

10 Miriam Flores Ureña

11 Fabiana Beatriz Melita Alonso

12 Tomás Mateos García

13 Vicenç Hormigo Boix

14 Maria Lluïsa Bofill Torrent

15 Alejandro Benito Vidal Merchan

16 Mercè Marzo Gómez

17 Josep Canal de Diego

 

 

12.- GUANYEM CATALUNYA (GANEMOS)

 

Titulars

1 Ayax Perrella i Estellés

2 Moltserrat Caralt i Solé

3 Francesc José Martín i Navarro

4 Federic Iván Sdruvolini i Garay

5 Olga Merchán i Haro

6 Antoni Jiménez i González

7 Rubén Sánchez i Pérez

8 Lidia Jarque i Moliner

9 Antoni González i Adame

10 Rosa María Mejías i Bermejo

11 María Muñoz i Jarque

12 Josep Caralt i Nim

13 Yuriy Chernov i Chernov

14 Daniel González i Pérez

15 Elena Roselló Fabregat

16 Estela Quiñones i Pizarro

17 Antoni Pavón i Padillo

 

Girona, 25 d'agost de 2015

 

Roser Gusiñer Mir

Secretària de la Junta Electoral

 

Amunt