Accés al contingut Accés al menú de la secció
DOGC  > Resultats i fitxa
 
Afegeix-lo a la meva selecció i subscriu-m'hi
Afegeix-lo a la meva selecció
Dades del document
  • Tipus de document Edicte

  • Data del document 25/08/2015

  • Número de control 15237002

  • Organisme emissor Juntes electorals provincials

    CVE CVE-DOGC-A-15237002-2015

Dades del DOGC
  • Número 6943

  • Data 26/08/2015

  • Secció ANUNCIS DIVERSOS

Autenticitat i integritat
Lupa
Accedeix a la cerca

EDICTE de 25 d’agost de 2015, pel qual es fan públiques les candidatures presentades davant la Junta Electoral Provincial de Tarragona per a les eleccions al Parlament de Catalunya.


D’acord amb el que estableix l’article 47.1 de la Llei orgànica 5/1985, de 19 de juny, del règim electoral general, es fan públiques les candidatures presentades davant aquesta Junta.

 

NÚM. D'ORDRE

1

FORMACIÓ POLÍTICA:

UNIÓ DEMOCRÀTICA DE CATALUNYA

 

SIGLES:

unio.cat

 

1 Anna Maria Solé Ramos

2 Josep Maria Prats Batet

3 Antoni Vicente Polo Moya

4 Joan Maria Sardà Padrell

5 Rosanna Camps Aragonès

6 Carlos Javier Calderon Aisa

7 Marta Blanch Figueras

8 Rosa Maria Cid Garcia

9 Enric Capdevila Torres

10 Jaume Montalbo Roigé

11 Lídia Guerrero Martín

12 Joaquim Garcia Codina

13 José Antonio Donoso Gutiérrez

14 Laura Montané Esquirol

15 Núria Crivillé Miró

16 Marta Borràs Donato

17 Manuel Andreu Ruiz

18 Albert Vallvé Navarro

 

Suplents:

1 Eduard Masip Jornet

2 Martí Barberà Montserrat

3 Estefania Serrano Agudo

4 Josep Subirachs Pedret

5 Montserrat Gené Nolla

6 Pilar Domènech Dalmau

7 Joana Valmaña Valmaña

8 Pilar Romero Gracia

9 Manuel González Marín

10 Salvador Sedó Marsal

 

 

NÚM. D'ORDRE

2

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE)

 

SIGLES:

PSC

 

1 Carlos Castillo Rosique

2 Rosa M Ibarra Ollé

3 Bibiana Porres Carranza

4 Raimon Ferré i Vallès

5 Rocio León Aller

6 Eloi Menasanch Sevil

7 Maria José Beltran Piñol

8 Christian Martínez Rodríguez

9 M Jesús Sánchez Soldevila

10 Ander Mikel Basterrechea Aranguren

11 Laura Vidal Garcia

12 Jordi López i Leor

13 Meritxell Cano Bravo

14 Jordi Villar Esparza

15 Montserrat Muñoz Madueño

16 Eugeni Monllaó Sabaté

17 Lucia López Cerdán

18 Lucio Moreno Fernández

 

Suplents:

1 Jessica Moya Núñez

2 Antoni Espanya Forcadell

3 Cristina Borràs Margalef

 

 

NÚM. D'ORDRE

3

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

JUNTS PEL SÍ

 

SIGLES:

JxSÍ

 

1 Germà Bel Queralt

2 Montserrat Palau Vergés

3 Albert Batet Canadell

4 Ferran Civit Martí

5 Montserrat Vilella Cuadrada

6 Josep Lluís Salvadó Tenesa

7 Jordi-Miquel Sendra Vellvè

8 Meritxell Roigé Pedrola

9 Teresa Vallverdú Albornà

10 Carles Prats Cot

11 Ester Alberich Forns

12 Anna Isabel Marcos Vilar

13 Francesc X. Moliné Rovira

14 Sandra Suárez Plana

15 Antonio Suárez Franquet

16 Alícia Gamundi Vilà

17 Joan Reig Solé

18 Francesc Xavier Grau Vidal

 

Suplents:

1 Anna Aragonès Roc

2 Àlex de la Guia Fernández

3 M. Del Carme Amenós Fabregat

4 Ignasi Valera Cabré

5 Carles Luz Muñoz

6 Meritxell Cardona López

7 Vicent Villena Serrano

8 Oriol Vidal-Barraquer Castells

9 Manuel Puerto Ducet

10 Marta Espasa Queralt

 

 

NÚM. D'ORDRE

4

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

CANDIDATURA D'UNITAT POPULAR

 

SIGLES:

CUP

 

1 Sergi Saladié Gil

2 Maria Mestre Montserrat

3 Jaime Rodríguez Calero

4 Lurdes Quintero Gallego

5 Ernest Montserrat Malagarriga

6 Mar Joanpere Foraster

7 Jordi Martí Font

8 Carme Abril Ferrer

9 Ignasi Cid Dorronsoro

10 Aitana de la Varga Pastor

11 Gerard Nogués Balsells

12 Montserrat Solà Rivera

13 Vicenç González Belmonte

14 Núria Cardona Miracle

15 Pau Balmaña Marín

16 Roser Vernet Anguera

17 José Estrada Cruz

18 Montsant Fonts Pallach

 

Suplents:

1 David Vidal Caballé

2 Dayana Santiago Callau

3 Joan Pons Solé

4 Laura Aluja Masalles

5 Xavier Queralt Queralt

6 Marta Llorens Pérez

7 Damià Fàbrega Sabaté

8 Roser Torres Sanz

9 Jaume Camps Girona

10 Carmina Malagarriga de Broto

 

 

NÚM. D'ORDRE

5

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

PARTIDO POPULAR

 

SIGLES:

PP

 

1 Alejandro Fernández Álvarez PARTIDO POPULAR

2 Jordi Roca Mas PARTIDO POPULAR

3 Montserrat Duch Cartañà PARTIDO POPULAR

4 Jaume Solé Purcalla PARTIDO POPULAR

5 Teresa González Santiago PARTIDO POPULAR

6 Mario García Vidal PARTIDO POPULAR

7 David Paul Chatelain Lucena PARTIDO POPULAR

8 Francesc Caballero Ristol PARTIDO POPULAR

9 Maria de la Cruz Sabaté Zaragoza PARTIDO POPULAR

10 Ana Isabel Rubio García PARTIDO POPULAR

11 Brigitte Arenas Cortés PARTIDO POPULAR

12 José Antolí Badía PARTIDO POPULAR

13 Sílvia Pujol García PARTIDO POPULAR

14 Francisco Manuel Launes Andilla PARTIDO POPULAR

15 María Dolores Juncal Santos PARTIDO POPULAR

16 María Encarnación Quilez Valdelvira PARTIDO POPULAR

17 Sebastià Domenech Bosch PARTIDO POPULAR

18 Rafael Luna Vivas PARTIDO POPULAR

 

Suplents:

1 Jesús Jerónimo Merino Iglesias PARTIDO POPULAR

2 Nieves Royo Farras PARTIDO POPULAR

3 Elena López Algaba PARTIDO POPULAR

 

 

NÚM. D'ORDRE

6

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

PARTIT ANIMALISTA CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL

 

SIGLES:

PACMA

 

1 Laura García Hipólito

2 Maria Elisa López-Mateos Moreno

3 Ángel Martín Sánchez

4 Ernesto Sosa González

5 Mauyaurit Sinay Lucena Rodríguez

6 Marcos García Ortega

7 Alexia Clara Fernández Rodríguez

8 Alejandro Fernández Pardo

9 Sandra Janneth Díaz Ramos

10 Remigio García López

11 Ascensión López García

12 Dumitru Sorin Esteti Esteti

13 Mercè Azcona Casas

14 Javier Ríos Ponce

15 Bianca Aldana Fernández Rodríguez

16 Carla Bergadà Bueno

17 Dolores Jardí Calero

18 Luis Angel Herce Ruiz

 

Suplents:

1 Rosalba Ramos de Díaz

2 Maria Dolores Hipólito Domínguez

3 José Luis Segura Tardío

4 Míriam Acosta López

5 Xavier Chamarro Rosés

 

 

NÚM. D'ORDRE

7

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA

 

SIGLES:

C's

 

1 Matías Alonso Ruiz

2 Francisco Javier Domínguez Serrano

3 Carlos Sánchez Martín

4 Lorena Roldán Suárez

5 Sandra González Rodríguez

6 Ana Belén Rodríguez Ros

7 Jorge David Pérez Sola

8 Ángel Guillén Pajuelo

9 Soraya Serrano Cruz

10 Jesús López Romero

11 Kelly Roche Rodríguez

12 Juan Alberto Blanco Figueras

13 Beatriz Pérez Velasco

14 Mª Belén Quilez Martínez

15 Mariano Salmerón Melero

16 Cristina Satué Vallvé

17 Miren Eskarne Zabalo Rojas

18 Francisco Ester Uruen

 

Suplents:

1 Armando Franco Martí

2 Victoria Fuentes Gaspar

3 Angel Cubo Mayo

 

 

NÚM. D'ORDRE

8

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

GUANYEM CAYALUNYA

 

SIGLES:

GANEMOS

 

1 Xavier Salvadó i Usach

2 Constantí Ortega i Francés

3 Aina Paredes i Serrano

4 Karim Daoud i Domènech

5 Marcela Silvia Pereyra i Rojas

6 Claudia Regina Bürk i Falcón

7 Antoni Suárez i Torres

8 Mónica Planas i Gómez

9 Ricard Muñoz i Martínez

10 Gabriel Muns i Fillat

11 Antoni Herrero i Fullea

12 Rosa Martínez i Caballero

13 Ferran Planas i Zomeño

14 Elena Salvadó i Ruiz-Calero

15 Joan Manuel Díaz i Cabeza

16 Josep Oriol Vidal i Martínez

17 Mª Teresa Delera i Sancho

18 Ernest Sánchez i García

 

 

NÚM. D'ORDRE

9

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

CATALUNYA SÍ QUE ES POT

 

SIGLES:

CatSíqueesPot

 

1 Gerard Bargalló Boivin PODEM

2 Hortènsia Grau Juan ICV

3 Adriana Álvarez López PODEM

4 Carlos Sanchís de Andrés ICV

5 Encarnación Ramíez Peña EUiA

6 Rosabel Recio Daga ICV

7 Maurici Andreu Dalmau de la Torre EQUO

8 Roque Giménez Garrido PODEM

9 Luis-Omar El Gabry Bravo ICV

10 Maria del Pilar Flamenco Calvo PODEM

11 Joaquim Mascarell Sérvulo EUiA

12 Verónica Rubio Lorente EUiA

13 Gemma del Rio Sánchez PODEM

14 Ricardo Redondo Moltó EUiA

15 Javier Ramos Panduro ICV

16 Jordi de la Cruz Ruiz PODEM

17 Antònia García Bascuñana ICV

18 Jordi Risa Jané EUiA

Suplents:

1 Raúl Martos Reyes PODEM

2 Margarita Bonastre Deosdad PODEM

3 Llorenç Viña Mascarell ICV

 

 

 

NÚM. D'ORDRE

10

 

FORMACIÓ POLÍTICA:

RECORTES CERO-ELS VERDS

 

SIGLES:

RECORTES CERO-ELS VERDS

 

1 Rut Clemente Martín

2 Antonio Chapela Artime

3 Víctor Villacampa López

4 Sergio Fernández García

5 Ester García Aparicio

6 Inmaculada Guijarro Graells

7 Antonio José Pallarés Lacruz

8 Sandra Utrilla Calvo

9 José Luis Villacampa Val

10 Salvador Soriano Manrique

11 Florencia Moreno Cano

12 Antonio Sevillano López

13 Carmen López Ruiz

14 Alberto Artigas Mavronmati

15 Álvaro Vega Jareño

16 Esther Llach Córdoba

17 Agustín Delgado López

18 Flor María Espinales Torrales

 

Suplents:

1 Edgar Peñas Farre

2 Rosario Camos Marcos

3 Pere Padilla Llombart

 

 

Tarragona, 25 d’agost de 2015

 

 

Raquel Aunòs Gómez

Secretària de la Junta Electoral

 

Amunt